Nakrúcanie filmov nie je vždy malina. Herci musia často improvizovať, prispôsobovať miesta a veci svojím potrebám, niektorí sa medzi sebou neznášajú a občas im ide aj o život!

Zákulisie filmu je niekedy zaujímavejšie ako snímka samotná. Preto sme vám vybrali tie naj tajomstvá, ktoré musíte poznať!

Foter je lotor

Známa rodina Jebalovcov takmer prišla o svoje meno. Tvorcovia filmu ho mohli použiť iba ak prinesú ozajstný dokaz, že v USA žije rodina s týmto menom.

Stroskotanec

Herec Tom Hanks sa pre túto rolu skutočne obetoval a takmer celý rok sa snažil žiť tak aby sa vžil do svojej postavy. Nestrihal sa a neholil, dokonca ani sprchovaniu nevenoval príliš veľa času.

 Tri oriešky pre Popolušku

Krásna česká rozprávka Popoluška beží v našich televíziách už mnoho rokov. Vedeli ste však, že predstaviteľka macochy Carola Braunbock bola Nemka? Čo však nikto netušil a samotná herečka to prezradila až na konci natáčania je, že po česky rozumela skvele.

Hriešny tanec

Nad Hriešnym tancom a ešte hriešnejším Patrickom Swayzem už vzdychla nejedna žena. Nie však Baby! Milostné scény jej robili veľké problémy a Patricka odmietala pobozkať pokým na ňu režisér nenavrieskal. Sám Swayze mal zo svojej hereckej partnerky poriadne nervy. Keď si pozriete scénu kde jej zdvíha, ruku pričom svojou kĺže po jej tele, môžete si všimnúť hercov otrávený výraz. Jennifer bola veľmi šteklivá a túto scénu niekoľko krát pokazila. 

Sám doma

Nech zdvihne ruku kto nevidel film Sám doma. Kultovica, ktoré neodmysliteľne patrí k vianočným klasikám má tiež svoje malé tajomstvo. Pamätáte si na scénu kde Kevin Nájde v Buzzovej krabici fotku jeho frajerky? V skutočnosti sa nejednalo o ženu ale o muža v parochni. Režisér sa totižto bál na túto scénu použiť fotku dievčaťa. Hold džentlmen. 🙂

Vo štvorici po opici

Strelená štvorica do ktorej patrí aj Ed Helms nás pobavila už niekoľko krát. Napríklad aj scénou kde  herec zistí, že mu chýba zub. Ed má totižto porcelánovú náhradu a tak si ju počas natáčania nechal vybrať aby svoju rolu dokonale zahral.

Titanic

Hovorí sa, že režisér počas nakrúcania nechcel púšťať hercov na záchod. Tí si to teda vyriešili po svojom a čúrali rovno do bazéna v ktorom sa film natáčal.

Pelíšky

Zábavná česká komédia sa i dnes teší obľube. Môže za ňu najmä mnoho scén, ktoré vôbec neboli v scenári ale herci sa na pľace natoľko bavili, že ich improvizované vyčíňanie sa dostalo do filmu. Napríklad prskavka, ktorú Bolek Polívka zapichol do vlasov Simony Stašovej alebo erotická predohra s ťažítkom.

Zdroj/Foto: csfd.cz, youtube