Veľkonočné sviatky sa nezadržateľne blížia a s nimi i šibači či oblievači, ktorí každoročne navštevujú slovenské domácnosti. My sme sa ich rozhodli zaradiť do 6 hlavných skupín. Trafili sme? 😀

 

6 základných typov šibačov a oblievačov:

Sadista

Korbáč si mýli s bičom a Veľkú Noc so stredovekými praktikami. Jeho úlohou je čo najviac ublížiť, a preto rád na šibanie využíva práve ten hrubší koniec korbáča. Keby mohol, pripne si k nemu možno i žiletky alebo niečo ostrejšie. Frajerom je však len dovtedy, kým sa proti nemu nespolčia ženy a neochutná na vlastnej koži medicínu, ktorú sám ordinoval. Namiesto ručne maľovaných vajíčok mu tak dostane vlastné fialové.

Hasič

Po jeho odchode to u vás doma vyzerá ako po požiari, avšak bez ohňa. Všetko premočené do poslednej nitky, že ešte aj kabelkového mini-psa musíte trikrát žmýkať, aby chudák náhodou nedostal neochorel. Nevadí, aspoň na malú chvíľu máte doma Benátky, len tá gondola akosi chýba…

Parfumér

Zasmradí celý byt otrasnou kolínskou a ešte sa tvári, že vraj ide o nóbl značku. O týždeň ten hnus nájdete v supermarkete pri pokladni v zľave za 1 euro.

Notorik

Vyslope doslova všetko, čo nevyslope jeho. Po poldeci do druhej a tretej nohy začne lamentovať, prečo ich nemá 8 ako pavúk. Rád si vypýta odliať ešte aj na cestu.

Bankár

Veľkú Noc využíva najmä ako extra príliv financií, veď keď dávajú treba brať, no nie? Pri šľahaní korbáčom má i svojskú básničku, ktorá znie: ,,Šibi ryby mastné ryby ja chcem iba žuvačku a 500eur do vačku!“ Zvyčajne však ide len o tínedžerov.

Flegmatik

Najobľúbenejšia skupina šibačov medzi ženami. Má viete kde celú Veľkú Noc i vaše vajcia. Chvalabohu! Aspoň vám ostane predsa viac koláčov….yeah!

Zdroj/Foto: Ⓒredakcia FUNmagazin.sk, facebook – FS Lusk